Семінар-практикум вчителів біології та заступників директорів з виховної роботи шкіл відділу освіти, молоді, спорту та культури Ємільчинської РДА

Мій рідний край – моя маленька Батьківщина

На базі Руднє-Іванівської ЗОШ І-ІІІст. відбувся семінар-практикум вчителів біології та заступників директорів з виховної роботи шкіл відділу освіти, молоді, спорту та культури. Учасників семінару радо зустрічали учні школи, пропонуючи інформаційні буклети.

Виходячи з теми «Роль екологічної стежки у вихованні школярів в рамках проекту «Мій рідний край - моя маленька Батьківщина»,  можна зрозуміти, що справа піде про збереження довкілля свого села, свого регіону, дослідницьку роботу. З презентацією проекту «Система роботи Руднє-Іванівської ЗОШ І-ІІІст. з екологічного виховання» виступила заступник директора Л.Г. Яроменко. Про досвід роботи вчительки вищої категорії  Кльоц О.Д. розповіла я, методист  відділу. А напрацювань вистачає. Ольга Дмитрівна одна з перших в районі створила своєрідну лабораторію в природі – екологічну стежку (довжина маршруту 1,5 кілометра, тривалість 1,5-2 годин, 14 зупинок). Ці параметри змінюються з урахуванням віку учнів.

Сьогодні вихованці Ольги Дмитрівни показали високий рівень обізнаності в краєвидах свого села, знають характеристики та вміють збирати лікарські рослини, виготовляти гербарний матеріал, узагальнювати досліджене. Присутніх приємно вразили глибина викладу матеріалу, мовлення учнів, зовнішній вигляд.

У роботі семінару брали участь начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури А.В. Марчук, заступник начальника Н.В.Ширма, завідуючі відділами екології, організаційно-масової роботи Житомирського еколого-натуралістичного центру З.К. Гнітецька, Т.І. Кочук-Ященко. За активну участь в обласних заходах екологічного спрямування кожна із шкіл району одержали дипломи та подяки із рук житомирських колег.

На кінцевій зупинці «Обідня» урочище «Гори» дякували педагоги району учнівському та вчительському колективам школи за змістовну роботу по вивченню свого рідного краю, своєї маленької Батьківщини. Дякую і я за співпрацю та кінцевий результат. Любіть ПРИРОДУ - і вона вам віддячить.

Методист РМК відділу Г. Яценко.