Формування ключових компетентностей учнів як основна вимога сучасності

Формування ключових компетентностей учнів

як основна вимога сучасності

12 грудня 2019 року на базі Сімаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум з елементами тренінгу на тему «Формування ключових  компетентностей учнів як основна вимога сучасності» для заступників директорів з навчально-виховної роботи та директорів освітніх закладів району, в якому взяв участь начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури Ємільчинської районної державної адміністрації А.В. Марчук, заступник начальника відділу Н.В. Ширма.

Педколектив Сімаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів запропонував панораму відкритих  уроків, директор школи В.М. Кот презентував роботу навчального закладу за останні 5 років, заступник директора з навчально-виховної роботи Л.Ф. Липська провела для учасників семінару ряд тренінгів, також, презентуючи відеоуривки уроків, звернула увагу присутніх на важливості ключових компетентностей, необхідних для формування особистості школяра в сучасних умовах.

Завідувач РМК Н.С. Євтух ознайомила присутніх з методикою експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації, наголосила на тому, що в умовах, коли змінюється освітня стратегія, професійна компетентність учителя набуває надзвичайної актуальності.

Учитель повинен бути організатором, диригентом уроку, і це прослідковувалося під час відкритих  уроків (біологія – Ігнатенко В.А., українська мова – Гресько М.М., «Я досліджую світ» - Заєць Г.В., читання – Стуженко С.С.)  , бо вчителі більшою мірою були «координаторами» і «наставниками» компетентісних  уроків, а не безпосереднім джерелом знань, а учні виступали партнерами у процесі навчання.